2 april 2019

Ondersteuning ouders en kinderen

Uit de praktijk: “Ik ben met mijn gezin verhuisd naar een nieuwe gemeente. Wij kenden hier niemand en ook de plek niet. Doordat wij niet graag om hulp vragen en ook geen vreemden in huis nemen, duurde het even voordat ik om hulp vroeg bij Synthese. Gelukkig heb ik dat toch gedaan, mijn kinderen en ik kregen hulp. Zo hielpen de vrijwilligers ons met het dorp te verkennen, vragen met betrekking tot opvoeden en structuur in huis te krijgen. Ik was zeker niet zo ver gekomen als waar mijn gezin en ik nu staan zonder hun in ons leven. Er zijn geen woorden die beschrijven wat voor een ondersteuning wij gekregen hebben.”

Heb je vragen over de opvoeding van je kind(eren)? Vraag je je af of je het allemaal wel goed doet? Hoe breng je structuur aan in huis? Of hoe reageer je op een bepaalde situatie? Of heb je een andere vraag? Een OOK vrijwilliger kan je hierbij helpen. Zodat je er samen voor kunt zorgen dat je vraag niet uitgroeit tot een opgave.

Een geschoolde vrijwilliger bezoekt je op afgesproken momenten thuis, luistert, kijkt en denkt met je mee en vertelt over zijn of haar ervaringen met opvoeden. Een goede klik tussen jouw gezin en de vrijwilliger staat voorop. Daarom vindt er altijd een kennismakingsgesprek plaats.

Dat je als ouder vragen hebt is heel normaal. En soms kan het erg fijn zijn om deze met iemand te delen die zelf ervaring heeft met opvoeden.

Contact

Wil je je vraag bespreekbaar maken en misschien ook wel ondersteuning ontvangen?
Neem dan contact op met Synthese via 0478 517300 of stuur een email naar een van de coördinatoren.

Ondersteuning Ouders en Kinderen (OOK)
Gemeente Horst aan de Maas;
Mieke Cruijsberg, m.cruijsberg@synthese.nl
of Annet Jeucken a.jeucken@synthese.nl
Gemeente Mook;
Bianca Timmers b.timmers@synthese.nl
Gemeente Venray;
Monique Seijkens m.seijkens@synthese.nl

Ouders Ondersteunen Ouders (OOO)
Gemeente Leudal;
Caroline Keizer c.keizer@synthese.nl
Gemeente Beesel;
Sandra Dekkers s.dekkers@synthese.nl

Deel dit bericht